SMARTcharge – inteligentní systém managementu zátěže pro nabíjecí místa

Elektromobily jsou stále populárnější. Potřebná nabíjecí infrastruktura v soukromých budovách, bytových domech a firmách však představuje pro připojení k síti velkou výzvu. Abychom se vyhnuli vysokému špičkovému zatížení a drahým výpadkům, vyvinuli jsme systém SMARTcharge.

Tento inteligentní nástroj pro management zátěže automaticky zajišťuje inteligentní rozdělení dostupné elektřiny mezi wallboxy s ohledem na všechny spotřebiče v budově a zajišťuje, že elektromobily jsou nabity během okamžiku. Uživatelsky přívětivé možnosti monitorování a správy zvyšují přehled a usnadňují řízení nabíjecí sítě. Instalace SMARTcharge je také jednoduchá, protože intuitivní průvodce instalací vám přesně řekne, co máte udělat. Systém je tak během okamžiku nastaven a připraven k použití.

Poplatek při změně: Účtování nabíjení přebytky z fotovoltaiky pro udržitelnou budoucnost

S našimi nabíjecími boxy AC SMART VALUE a AC SMART ADVANCED je implementace nabíjení přebytky z fotovoltaiky snadná. Máme pro vás vždy to správné řešení: s přímou komunikací mezi wallboxem a střídačem nebo s použitím obousměrného měřiče. V naší aplikaci pak máte plně pod kontrolou, jaký druh napájení chcete v daném okamžiku použít k nabíjení.

A nejlepší na tom je, že s novou finanční podporou KfW 442 získají zákazníci v Německu dotaci na wallbox spojený s fotovoltaickým systémem a stacionárním úložištěm elektrické energie.

Nastavení, sledování a správa nabíjecích míst jednoduše

V závislosti na vašich požadavcích na optimalizaci spotřeby energie umožňuje SMARTcharge statické nebo dynamické řízení zátěže až pro 50 wallboxů z řady AC SMART společnosti Weidmüller. To je podpořeno snadnou integrací fotovoltaického systému

 • Jednoduché uvedení do provozu bez znalosti programování

 • Přehledné možnosti monitorování a managementu

 • Možnost dálkového řízení nabíjecích procesů a nabíjecího výkonu

 • Pohodlné stanovení priorit nabíjecích procesů a nabíjecích stanic

 • Vzdálené sledování stavu jednotlivých nabíjecích míst

 • Snadná integrace fotovoltaického systému

Rychlá instalace díky průvodci instalací

Díky uživatelsky přívětivému průvodci instalací můžete SMARTcharge připojit a nastavit během okamžiku. S našimi produktovými balíčky SMARTcharge můžete velmi snadno a bez znalosti programování implementovat statické i dynamické řízení zatížení. Průvodce instalací je již předinstalován při dodání.

Pohodlný vzdálený přístup

Díky dálkovému ovládání budete mít se systémem SMARTcharge vždy vše pod kontrolou - od jednoduchého dotazu na stav až po řízení nebo stanovení priorit nabíjecích procesů a nabíjecích stanic. Spusťte nebo zastavte nabíjení na dálku!

Statické nebo dynamické řízení nabíjení?

Cíl managementu zátěže je jednoduchý: Dostupná energie by měla být inteligentně rozdělena. Systém zabraňuje překročení příkonu síťové přípojky budovy a optimálně rozděluje dostupnou energii mezi všechny spotřebitele. Předchází se tak drahým špičkovým zatížením v důsledku nadměrné spotřeby energie nebo dokonce výpadkům proudu.

Dostupný výkon může být distribuován staticky nebo dynamicky.

Chcete do své nabíjecí infrastruktury integrovat statické nebo dynamický management zátěže? Rádi vám poradíme.

Při statickém managementu zátěže SMARTcharge je předem nastaven maximální nabíjecí proud pro všechna nabíjecí místa. Hodnota se vypočítá z dostupné elektřiny z domovní přípojky po odečtení poptávky všech odběratelů v budově. Specifikace zabraňuje překročení výkonu síťové přípojky a nabíjecí proud se rozdělí mezi nabíjecí místa. Jednotlivé nabíjecí stanice nebo nabíjecí procesy zde lze také upřednostnit.

Naše nástěnné boxy AC SMART VALUE a AC SMART ADVANCED podporují statický management zátěže.

SMARTcharge dynamický management zátěže naproti tomu umožňuje flexibilní rozdělení dostupné energie mezi nabíjecí body s ohledem na kolísání spotřeby v budově. Pomocí měřiče spotřeby energie se určuje celkový proud v budově a průběžně se přepočítává nabíjecí proud pro wallboxy. Pokud například v budově běží klimatizace a svítí světlo, snižuje se tím dostupný nabíjecí výkon. Zbylý proud se rozdělí mezi wallboxy integrované v systému. Jakmile je opět k dispozici více energie, nabíjecí proud pro nabíjecí body se zvýší. To umožňuje efektivně využívat energii a nabíjet elektromobily co nejrychleji. Pokud je k dispozici více nabíjecích míst, lze zde také upřednostnit jednotlivé wallboxy.

Náš nabíjecí box AC SMART ADVANCED umožňuje dynamický management zátěže.

Systém managementu zátěže pro vaši aplikaci

Nabíjení přebytky fotovoltaiky

Mnoho soukromých nebo komerčních majitelů fotovoltaických systémů si klade otázku, jak nejlépe využít elektřinu, kterou sami vyrábějí. Nabíjením elektromobilu z přebytků FV lze výrazně zvýšit vlastní spotřebu a výrazně snížit externí spotřebu energie. I zde pomáhá SMARTcharge s bezstarostnou integrací, kterou lze snadno provést bez ohledu na výrobce fotovoltaického systému.

Jednoduše integrujte svůj fotovoltaický systém do systému a naplňte svůj elektromobil zelenou solární energií. Díky systému SMARTcharge můžete přebytky z fotovoltaického systému využívat přímo k nabíjení svého elektromobilu. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Management zátěže v bytových domech

Management zátěže SMARTcharge nabízí skutečnou výhodu také v bytových domech. Pokud chtějí nájemníci nebo majitelé bytů vytvořit sdílenou nabíjecí infrastrukturu pro své elektromobily, SMARTcharge umožňuje řídit až 50 wallboxů SMART AC bez nutnosti nákladného rozšiřování připojení k síti.

Cílené přiřazení nabíjecích procesů každého uživatele je zajištěno autentizací prostřednictvím RFID. Chcete integrovat svůj fotovoltaický systém? Žádný problém, se SMARTcharge to lze provést snadno. SMARTcharge nabízí správné řešení pro každou aplikaci.

Management zátěže v komerčních budovách a hotelech

Ať už se jedná o hotely nebo recepce, potřeba nabíjecích stanic pro elektromobily návštěvníků a zaměstnanců roste. Instalace vhodných parkovacích míst, wallboxů nebo nabíjecích stanic však není jediným požadavkem. Systém SMARTcharge nejenže zabraňuje přetížení síťové přípojky, a tím i drahému zatížení ve špičkách, ale umožňuje také stanovit priority nabíjecích procesů a vzdáleně je spouštět, zastavovat a monitorovat.

Chtěli byste svým zaměstnancům a návštěvníkům zpřístupnit fotovoltaickou energii vyrobenou vlastními silami? Pomocí SMARTcharge to lze velmi snadno nastavit prostřednictvím ovládacího panelu.

Produktové balíčky pro každý požadavek

Dostupné produktové balíčky umožňují implementovat management zátěže pro nejrůznější podmínky v budově.

Produktové balíčky pro každý požadavek
 • Kompletní instalační balíček pro vaši aplikaci s jediným objednacím číslem
 • Snadné nastavení pomocí průvodce instalací a bez znalosti programování
 • Možnost integrace až 50 nabíjecích míst
 • Nabíjení přebytků fotovoltaiky lze realizovat pomocí druhého elektroměru
 • Lze instalovat do stávajícího rozvaděče nebo samostatného krytu
 • Snadné monitorování a vzdálený přístup s uživatelsky přívětivou vizualizací nabíjecí sítě
 • Základní funkce lze používat offline bez následných nákladů, v prvním roce používání je online licence zdarma

Dokonalé doplňky

Servis a stahování

Více informací o našich nabíjecích boxech, nabíjecích kabelech a základních komponentech najdete přímo zde, kde si je můžete i stáhnout!

Servis pro e-mobilitu

Využijte naši komplexní nabídku podpory pro nabíjecí stanice pro elektromobily Weidmüller. Kdykoli budete potřebovat podporu při používání elektronických dobíjecích stanic Weidmüller AC SMART, AC HOME nebo AC BUSINESS, najdete zde všechny potřebné informace, ať už jde o videonávody, soubory ke stažení, návody nebo pomoc prostřednictvím našeho chatu.

Konzultace a podpora

Optimální využití a distribuce dostupné elektřiny mění pravidla hry pro přechod na novou energetiku a elektromobilitu. Implementace v budovách však podléhá celé řadě základních požadavků. Náš inteligentní systém řízení zátěže SMARTcharge dokáže splnit jakékoli požadavky. Náš tým pro e-mobilitu vám rád poradí, jak můžete vytvořit svou nabíjecí síť s našimi nabíjecími boxy řady AC SMART a SMARTcharge.

* Povinná pole

* Povinná pole