Nacházíte se na: Úvod > O nás > Management > Dr. Peter Köhler

Dr. Peter Köhler

Chief Executive Officer

Dr. Peter Köhler (narozen v r. 1958) po získání doktorského titulu v oboru fyziky, začal svou pracovní kariéru ve firmě Flachglas AG, z níž se později stala společnost Pilkington. Zde působil na různých manažerských pozicích v oblasti automobilového a železničního průmyslu a oblasti řízení kvality.

V roce 1996 se Dr. Köhler stal členem Skupiny Weidmüller jako výkonný ředitel "Divize nářadí / měřících přístrojů". Poté se v roce 1999 stal členem Správní rady Skupiny Weidmüller. Zde byl zodpovědný za obchodní oblasti vývoje produktů a řízení průmyslu, rovněž i v regionu Asie.

V roce 2002 byl Dr. Köhler jmenován generálním ředitelem WC Heraeus GmbH Hanau. S produktovým obratem okolo € 2.9bn, s příjmy z obchodování s drahými kovy v hodnotě okolo € 17.9bn a 5,500 zaměstnanci (2010) byl zodpovědný za největší divizi rodinného podniku Heraeus (celkový prodej: 4,1 mld. € v roce 2010), působící na poli obchodování s drahými kovy a technologiemi s mezinárodní působností.

Dr. Köhler je člen představenstva německé asociace výrobců elektrotechniky, elektroniky (ZVEI) a členem mnoha dalších národních i mezinárodních komisí a sdružení.

V roce 2011 byl Dr. Köhler jmenován generálním ředitelem (CEO) Skupiny Weidmüller. Je zodpovědný za firemní strategii, technologie, inovace a produktový management, oblast lidských zdrojů a korporátní komunikaci, jakož i produkci, kvalitu a dodržování předpisů.