Nacházíte se na: Úvod > O nás > Management > Harald Vogelsang

Harald Vogelsang

Chief Financial Officer

Harald Vogelsang (narozen v roce 1962) zahájil svou profesní kariéru u společnosti Siemens AG po ukončení studiích ekonomie na univerzitách Bochum a Wuppertal. Ve společnosti Siemens zastával řadu vedoucích pozic jako jsou: Key Account Manager pro důležité zákazníky, Senior Management Consultant. Působil rovněž v Regensburgu, USA, Singapuru a Koreji. Jako osobní poradce ústřední rady Siemens v Mnichově, byl zodpovědný za integraci VDO do Siemens VDO a také za strategické vedení ZF Sachs AG.

Po zkušenostech ve společnosti Siemens, Harald Vogelsang pracoval ve větších středních firmách, například ve společnosti SAS Autosystemtechnik v Karlsruhe. Zde, mimo jiné, byl výkonným viceprezidentem pro východní Evropu, Asii a Jižní Ameriku a také finanční ředitel (CFO) s komerčními odpovědnostmi.

V roce 2007 byl Harald Vogelsang jmenován výkonným viceprezidentem a finanční ředitelem (CFO) v obchodní jednotce Electronics and Drive-Train v rámci společnosti VDO Automotive AG's. Kromě správy financí, vedl strategické plánování a byl zodpovědný za důležité klíčové projekty skupiny VDO.

V únoru 2009 byl Harald Vogelsang jmenován do výkonné rady společnosti Weidmüller jako finanční ředitel (CFO).

Je zodpovědný za oblasti: řízení dodavatelského řetězce a logistiky, strategický nákup, správa budov, finance a účetnictví, controlling, IT, interní audit / řízení rizik a právní záležitosti.