Nacházíte se na: Úvod > O nás > Zákaznický magazín WIN! > V centru dění > Strategie Industry 4.0 – komentář

Strategie Industry 4.0 – komentář

Volpert Briel, ředitel firmy Weidmüller pro obchod a marketing, hovoří o stavu a vyhlídkách německé strategie Industry 4.0 “Čtvrtá průmyslová revoluce pokračuje i nadále. Kritici, kteří na počátku tvrdili, že se jedná jen o přechodnou záležitost, nyní museli uznat, že zde s námi bude i nadále.

“Čtvrtá průmyslová revoluce pokračuje i nadále. Kritici, kteří na počátku tvrdili, že se jedná jen o přechodnou záležitost, nyní museli uznat, že zde s námi bude i nadále. A to je dobře, protože přes všechny skeptické hlasy nabízí strategie Industry 4.0 Německu jako místu k podnikání více příležitostí nežli rizik. Tyto příležitosti je však nutné využít. Hned teď – s pomocí konkrétních opatření.

Obhajoba přední pozice

I jiné země a trhy si již dlouho uvědomují význam tohoto tématu. Přitom využívají programy masivní podpory ve snaze získat zpět své pozice a Německo dohnat. Na evropské úrovni a jako součást iniciativy Horizon 2020 má iniciativa ECSEL (Electronic Components and Systems for European Leadership =  elektronické součásti a systémy pro vedoucí postavení Evropy) za úkol pomoci evropským průmyslovým firmám k zachování jejich vedoucího postavení – mezi jiným – v segmentu vestavěných systémů.

I když se nepochybně jedná o správný a chvályhodný krok, nepředstavuje tato iniciativa v kontextu celého maratonu nic víc, než pouhý milník. Co se týká technologického rozvoje pro implementaci aplikací v rámci Industry 4.0, drží si nyní Německo vedoucí postavení, které ovšem musí obhajovat.

 

Volpert Briel, Chief Marketing & Sales Officer

 

Strategie "Industry 4.0" je nyní nutné změnit ve skutečnost

Nyní je třeba, abychom včas realizovali naše poznatky z výzkumu, zvláště proto, abychom prokázali, jak vážně jsme odhodláni v tomto směru pokračovat. V technické rovině položil německý průmysl základy. Komponenty a řešení máme k dispozici. Sektor provádí výzkum a vývoj na každodenní bázi. Všechny veletrhy, které se soustředí výhradně na průmysl a automatizaci, nyní přistupují ke strategii Industry 4.0 jako ke klíčovému prvku své koncepce.

Na strategii Industry 4.0 myslí všichni; myslí na ní pracovníci výzkumu i vývoje, média a dokonce i politici. Naším cílem musí nyní být přeměna strategie Industry 4.0 ve skutečnost. První snahy jistě uvidíme na veletrhu elektrické automatizace SPS IPC Drives.”