Nacházíte se na: Úvod > O nás > Zákaznický magazín WIN! > Zaměřeno na detail > Nové standardy v oblasti hustoty připojení

Nové standardy v oblasti hustoty připojení

Nový HD konektor u-remote umožňuje instalovat 8 individuálních zásuvných senzorů a akčních členů v rámci jediného modulu. Produktový manažer pan Andreas Hoffmann vysvětluje, jak tento další vývoj opět dále zkracuje dobu projektů a také umožňuje rychlejší údržbu a modernizační práce.

WIN! Poté, co byl u-remote koncem roku 2013 úspěšně uveden na trh, těší se společnost Weidmüller na veletrh v Hannoveru v roce 2014, kde představí zařízení, které je ještě výkonnější a naopak umožňuje snadnější manipulaci. Jak tyto nové standardy vznikly?

Hoffmann: Jedná se o výsledek našich nových HD modulů, které znovu zvedají laťku v oblasti moderní I/O technologie. Zkratka „HD“ (High Density) znamená vysokou hustotu a v tomto případě nejde o náhodu. Naše HD zástrčky jsou pouhých 8 mm široké a jsou oproti předchozím zásuvným konektorům poloviční. Výsledkem je 32 připojovacích bodů na modulu o šířce 11.5 cm, což znamená, že jsou nejtenčí na trhu.

 

WIN! Jakou konkrétní přidanou hodnotu to přináší uživatelům u-remote?

Hoffmann: Tyto hodnoty znamenají, že u-remote dosahuje dříve nikdy nedosažené úrovně hustoty připojení. Naše řešení se pyšní srovnatelným rozsahem funkcí a přitom je významně menší než alternativní systémy. Konec konců, hustota připojení jde samozřejmě ruku v ruce s flexibilními strukturami systému. Na našich nových HD modulech je dost místa pro 8 individuálních zásuvných senzorů nebo akčních členů, přičemž každý má 4 vodiče. Jakýkoli jiný z momentálně dostupných systémů by pro stejný počet připojení vyžadoval použití více modulů.

 

Nové a pouze s u-remote: nejvyšší hustota připojení na modulu, nejmenší šířka modulu a významně nižší systémové požadavky ohledně napájecích modulůakčních členů, přičemž každý má 4 vodiče. Jakýkoli jiný z momentálně dostupných systémů by pro stejný počet připojení vyžadoval použití více modulů.  

WIN! Je jasné, že kompaktní konstrukce přináší značné výhody při navrhování. Ale jaké jsou výhody při instalaci?

Hoffmann: Samozřejmě v tomto okamžiku pokračujeme ve vývoji špičkové manipulační koncepce u-remote. Díky důmyslné technologii plug-and-play naších HD zástrček je u decentralizovaných aplikací možné provést instalační práce rychle a bezpečně i ve stísněných prostorách.

Zářezový spoj (IDC) zjednodušuje sestavování kabelů, jelikož odstraňuje izolaci pouze těch senzorových linek, ke kterým jsou připojeny konektory, a které musí být následně stlačeny paralelními lisovacími kleštěmi.

 

u-remote znamená flexibilní možnosti projektování v minimálních prostorách

Práce s předem sestavenými vodiči pro zásuvné konektory zajistí méně chyb v kabeláži, a to i přes výrazně kratší časy instalace. To znamená, že celé strojní moduly je možné opatřit kabely rychleji a přesunout je do výrobní oblasti v rámci mnohem jednoduššího procesu. Z toho je zřejmé, že i následná údržba a modernizační práce mohou probíhat mnohem snáze.