Inovativní sdružovací skříně pro plovoucí fotovoltaické elektrárny

Plovoucí fotovoltaické systémy jsou ideální, pokud jde o hledání nových míst pro fotovoltaické elektrárny navzdory dnešnímu nedostatku místa. Vodní plochy jsou pro fotovoltaické elektrárny obzvláště vhodné díky nízkému zastínění a chladicímu účinku vody. Podmínky prostředí však kladou vysoké nároky na kombinované skříně.

Naše plovoucí fotovoltaické sdružovací skříně jsou určeny pro použití v plovoucích FV systémech na sladkovodních plochách ve vzdálenosti větší než 1 km od moře a jsou vybaveny centrálními střídači. Jsou v souladu s IEC-61439 (vydání 2) a odolávají vysoké vlhkosti, korozivní atmosféře a vystavení silnému slunečnímu záření. Nabízíme širokou škálu variant plug&play s 8 až 24 vstupy - spolu s komplexním řešením ochrany a vhodným krytím.

Naše kombinované skříně pro plovoucí FVE spolehlivě a trvale odolávají náročným okolním podmínkám.

Naše kombinované skříně pro plovoucí FVE spolehlivě a trvale odolávají náročným okolním podmínkám.

V plovoucích fotovoltaických elektrárnách musejí kombinované skříně odolat vysokým požadavkům způsobeným vysokou vlhkostí a přímým slunečním světlem. Naše kombinované skříně pro plovoucí FV jsou dokonalým řešením pro dlouhodobou účinnost.

Přehled výhod

Plovoucí solární elektrárny jsou v průmyslu trendem. Pokud však uvažujete o zřízení plovoucí fotovoltaické elektrárny, budete muset překonat řadu překážek. Zejména na vodní hladině může být obtížné udržovat a servisovat kombinované skříně pro fotovoltaické elektrárny. To má za následek vysoké náklady. Když řešení selže, nebude se vyrábět žádná energie. To způsobuje rostoucí náklady na výrobu elektřiny (vyrovnané náklady na elektřinu/LCOE) a celá investice do plovoucí FVE se může stát nerentabilní. Jako projektanti velkých fotovoltaických elektráren nebo techničtí poradci jste si těchto problémů jistě již vědomi. Naše kombinované skříně pro plovoucí FVE nabízejí řadu výhod, které vám umožní čelit obvyklým problémům.

Vhodnost pro vysokou vlhkost

Vhodnost pro vysokou vlhkost

Naše kombinované skříně pro plovoucí FV lze používat i v prostředí s vysokou vlhkostí podle normy IEC-61439 ed. 2.

Určeny pro přímé sluneční světlo

Určeny pro přímé sluneční světlo

Kombinované skříně pro plovoucí FV lze provozovat bez dodatečného zastínění, a to i na přímém slunečním světle.

Plovoucí FVE v praxi

Plovoucí FVE v praxi

Naše sdružovací skříně pro plovoucí FV mají kryt z PMMA, který zlepšuje odraz slunečního světla a zvyšuje tepelný výkon.

Snadná instalace

Snadná instalace

Řešení plug&play zajišťuje rychlou, snadnou a flexibilní instalaci našich kombinovaných skříní pro plovoucí FVE.

Záruka 5 let

Záruka 5 let

Vysoká kvalita našich kombinovaných skříní pro plovoucí FVE nám umožnila zvýšit záruční dobu na 5 let.

Podrobnosti o produktu

Díky inovacím a novým nápadům jsou naše sdružovací skříně pro plovoucí FV schopny řešit typické problémy, které se objevují v souvislosti s plovoucími FV systémy. Speciální vlastnosti našich výrobků zajišťují, že kombinované skříně pro plovoucí FV systémy spolehlivě a trvale odolávají nejnáročnějším okolním podmínkám. Mezi vlastnosti patří absorpční sluneční ochrana PMMA, která chrání kombinované skříně pro plovoucí FV před vysokými teplotami, a kabelové průchodky Multivia pro optimální vodotěsnost. Naše produkty splňují všechny požadavky.

Absorpční sluneční ochrana PMMA

Speciálně vyvinutá sluneční ochrana z PMMA pro kombinované skříně pro plovoucí FV pohlcuje dopadající sluneční záření a teplo. Jeho glazovaný polymerový povrch zvyšuje index odrazu a účinně odvrací vyskytující záření. To účinně snižuje teplotu uvnitř sdružovací skříně.

Zajištěné větrání

Vzduchová štěrbina mezi dveřním krytem a krytem PMMA zajišťuje konstantní cirkulaci vzduchu. To znamená, že kombinovaná skříň pro plovoucí FVE a její součásti jsou spolehlivě chlazeny.

Spolehlivá funkce těsnění

Kryt z PMMA je připevněn ke dveřím kombinované skříně pro plovoucí FV pomocí slepých nýtů z nerezové oceli. Nýty jsou umístěny mimo oblast těsnění dveří, takže funkce utěsnění podle IP65 je vždy spolehlivě zaručena.

Optimální vodotěsnost

Kabelové průchodky Multivia zajišťují optimální vodotěsnost. Ty snižují počet mechanických dílů a činí celou konstrukci kombinované skříně pro FV elektrárny robustnější.

Plovoucí FV v praxi

Naše kombinované skříně pro plovoucí fotovoltaiku již zaznamenaly úspěch. V Nizozemsku vytvořila společnost Floating Solar BV tři umělé ostrovy s největší a nejdynamičtější plovoucí solární farmou v Evropě. Do budoucna plánuje zvýšit počet ostrovů na patnáct. Vzhledem k drsným podmínkám prostředí a požadované dlouhé životnosti musí použité kombinované skříně pro plovoucí fotovoltaiku splňovat i ty nejpřísnější požadavky. Náš sortiment byl testován a splňuje všechny podmínky elektrické bezpečnosti. Zjistěte více informací o plovoucím fotovoltaickém systému v Nizozemsku.

Testované a osvědčené PV boxy

Testované a osvědčené PV boxy

Naše laboratoř zajišťuje nejvyšší kvalitu produktů

Naše laboratoř je akreditována podle mezinárodních norem. Funguje nezávisle a je uznávaná certifikačními autoritami a dalšími institucemi a orgány. Jako člen programu CTDP je společnost Weidmüller pravidelně auditovaná od UL, zejména pokud jde o zkušební metody, řízení kvality a dokumentaci.

PV DC sdružovací skříně se testují podle IEC-61439-2 a jsou konstruované na základě výsledků zkoušek a rovněž sestavené pro specifickou aplikaci. Tím se zajistí, aby byly všechny požadavky cílové aplikace plně splněny.

Vyberte si své dokumenty ke stažení (0 Vybraná)

Vyberte alespoň jeden soubor ke stažení

Zadejte své kontaktní údaje

* Povinná pole

Dokonalé doplňky

Díky dokonalému doplnění našich kombinovaných skříní pro plovoucí FV budou vaše FV instalace v užitkovém měřítku ještě efektivnější. Například naše systémy pro monitorování fotovoltaických stringů lze použít ke sběru a analýze dat, abyste mohli přesně monitorovat své plovoucí fotovoltaické elektrárny. Naše FV AC sdružovací skříně jsou primárně určeny pro požadavky velkých elektráren. Lze je použít ke spolehlivé a cenově výhodné kombinaci střídačů FV řetězců. Nebo byste mohli využít naše FV komunikační skříně, které můžete použít k propojení vašich plovoucích FV elektráren pomocí spolehlivé a bezpečné komunikace. Větší efektivita a produktivita díky dokonalým doplňkům pro vaši plovoucí FV elektrárnu.

Kombinované skříně pro plovoucí FVE - získejte zdarma dokumentaci

Chceme vám poskytnout tu nejlepší možnou podporu pro zprovoznění vašich solárních elektráren na vodě. Abychom vám pomohli, poskytujeme vám zdarma naši dokumentaci, ve které najdete všechny nejdůležitější informace. Další informace o tom, co zvážit, pokud jde o podmínky, rozvoj trhu a finanční aspekty. Stačí vyplnit náš kontaktní formulář a zaslat nám dotaz. Nebo nás kontaktujte přímo. Těšíme se na vaše příspěvky!

Ke stažení

Všechny potřebné informace o našich řešeních pro plovoucí fotovoltaické elektrárny najdete ke stažení zde. Brožury o našem rozsáhlém sortimentu vám poskytnou ucelený přehled. Pokud máte konkrétní otázky týkající se manipulace s našimi plovoucími FV řešeními nebo jejich uvedení do provozu, odpověď pravděpodobně najdete v příslušných příručkách a návodech k obsluze. Ty jsou rovněž k dispozici ke stažení. V případě dalších dotazů vám samozřejmě rádi pomůžeme. Neváhejte se na nás obrátit!

Konzultace a podpora

Ve společnosti Weidmüller najdeme efektivní řešení pro vaše plovoucí fotovoltaické elektrárny. Naše sdružovací skříně pro plovoucí fotovoltaické elektrárny, které jsou robustní a vybavené řadou dalších funkcí, odolávají trvale i těm nejnáročnějším podmínkám. Zjistili jsme, že je často snazší odpovědět na otázky a prodiskutovat problémy, když spolu mluvíme přímo. Rádi si s vámi proto o vašich představách promluvíme individuálně. Společně najdeme ideální kombinované skříně pro vaši plovoucí fotovoltaickou elektrárnu.

Pojďme si pohovořit o vašich nápadech

Ing. Pavel Rozkydal

Specialista pro fotovoltaiku

* Povinná pole