Efektivní provoz fotovoltaických farem

Efektivní provoz fotovoltaických farem

Mezi největší výzvy naší doby patří ochrana klimatu a transformace energie. Fotovoltaické systémy pro užitkové účely jsou zde krokem správným směrem. Proto vám ve společnosti Weidmüller chceme pomoci při rozvoji fotovoltaické energetiky.

Náš sortiment výrobků poskytuje spolehlivé připojení, chrání vaše zařízení a nabízí řešení pro monitorování. Tím se snižuje manuální úsilí při monitorování, údržbě a servisu. Díky naší inovativní produktové řadě můžete provozovat své fotovoltaické parky efektivněji a déle bez výpadků. Od distribučních skříní po monitorovací řešení a komponenty všeho druhu - naše výrobky a řešení splňují nejvyšší požadavky. Náš rozsáhlý sortiment komponent kombinujeme s řešeními pro decentralizaci a průmyslový internet věcí.

Naše nabídka pro rozsáhlé fotovoltaické systémy

Spolehlivý a kvalitní partner, který působí na rychle rostoucím mezinárodním trhu již více než 15 let. Díky tomu jsme ideálním kontaktním partnerem pro fotovoltaiku pro užitkové účely. S prodlouženou standardní zárukou 5 let garantujeme nejlepší možnou kvalitu našich instalací. Naše rozsáhlé portfolio obsahuje všechny potřebné komponenty, takže určitě najdete produkt, který splňuje vaše požadavky. Naše řešení pro velkoplošnou fotovoltaiku jsou přizpůsobena potřebám zákazníka a naše globální montážní a servisní místa umožňují lokalizaci projektu. Využijte naši kompletní nabídku pro fotovoltaické systémy pro užitkové účely.

Highlight

Systémy monitorování fotovoltaických řetězců

Modulární systém pro monitorování fotovoltaických řetězců až pro 32 řetězců

Náš nový systém monitorování fotovoltaických stringů je integrován do DC sdružovacích skříní fotovoltaických elektráren většího rozsahu s centrálními invertory. Byl vyvinut k monitorování proudu a napětí jednotlivých řetězců a k určení stavu SPD a jističe v kombinované skříni fotovoltaických elektráren.

Díky své modulární konstrukci může systém monitorovat až 32 řetězců a měřit až 50 A na řetězec. Je napájen proudem produkovaným elektrárnou, může komunikovat bezdrátově a má nízké tepelné emise.

  • Konkurenceschopné modulární řešení pro monitorování stringů
  • Simultánní monitoring už 32 řetězců
  • Bezdrátová komunikace prostřednictvím protokolu LoRaWAN® jako řešení plug&play
  • Monitorování od 25 do 50 A na řetězec pro moduly s 8 a 12 řetězci
Připojení a kombinace

Připojení a kombinace

Naše řešení pro firemní fotovoltaické systémy umožňují připojení a kombinaci fotovoltaických panelů nebo skupin PV stringů z pole.

Ochrana

Ochrana

Náš kompletní sortiment produktů pro fotovoltaiku pro užitkové účely nabízí špičkovou ochranu proti přepětí a dotyku.

Monitorování

Monitorování

Sledujte výkon PV elektráren a stav komponent vaší velké fotovoltaické elektrárny.

Záruka 5 let

Záruka 5 let

Důvěřujte kvalitě našich výrobků pro fotovoltaické systémy pro užitkové účely díky prodloužené standardní pětileté záruce.

Závazek udržitelnosti

Závazek udržitelnosti

Vynikáme díky našemu závazku udržitelnosti a dlouholetým zkušenostem v oboru.

Nejdůležitější produkty pro velkoplošné fotovoltaické elektrárny

Seznamte se s našimi působivými produktovými zajímavostmi. Vašim výzvám čelíme dokonalou kombinací inovací a zkušeností. Díky tomu si můžete být jisti, že náš sortiment produktů pro fotovoltaické parky splní všechny vaše požadavky. Naše řešení vám umožní efektivní provoz vašich elektráren s nízkými náklady na výrobu elektřiny (vyrovnané náklady na elektřinu/LCOE). Díky našemu systému monitorování fotovoltaických stringů můžete mít své zařízení pod dohledem a naše různé sdružovací skříně splňují požadavky kladené na ně v nejrůznějších podmínkách použití. Naše produkty umožňují stavět fotovoltaické elektrárny v užitkovém měřítku, které přesně odpovídají vašim potřebám!

Kombinované skříně PV DC

Kombinované skříně PV DC

Kombinované skříně PV DC

Naši PV AC sdružovací skříň lze použít k efektivnímu sdružování, ochraně a kombinaci centrálních invertorů ve fotovoltaických farmách.

Fotovoltaické DC kombinované skříně pro panely s vysokým výkonem

Fotovoltaické DC kombinované skříně pro panely s vysokým výkonem

Fotovoltaické DC kombinované skříně pro panely s vysokým výkonem

Naše PV AC kombinované skříněň umožňují snadné zapojení ve fotovoltaických elektrárnách s monofaciálními a bifaciálními moduly nebo polovičními moduly. Použité jističe umožňují vyšší odběr proudu.

Kombinovaná skříň PV Floating DC

Kombinovaná skříň PV Floating DC

Kombinovaná skříň PV Floating DC

Naše inovativní sdružovací skříň pro plovoucí fotovoltaické elektrárny kombinuje, chrání a monitoruje DC řetězce v extrémních podmínkách prostředí. Máme dokonalé řešení pro vaše plovoucí elektrárny.

Sdružovací skříně PV AC

Sdružovací skříně PV AC

Sdružovací skříně PV AC

Naše PV AC sdružovací skříň umožňuje spolehlivou a cenově výhodnou kombinaci PV invertorů ve velkých fotovoltaických elektrárnách.

Fotovoltaické komunikační boxy

Fotovoltaické komunikační boxy

Fotovoltaické komunikační boxy

Propojte jednotlivé elektrárny svého fotovoltaického systému v užitkovém měřítku pomocí spolehlivé a bezpečné průmyslové komunikace s jedním z našich PV komunikačních boxů.

Dokonalé doplňky

Náš rozsáhlý sortiment produktů obsahuje vše, co potřebujete pro bezpečnou instalaci a pravidelnou údržbu fotovoltaických zařízení. Naše jednotlivé moduly a produkty se vzájemně doplňují a poskytují vám efektivní celkové řešení. Můžeme vám nabídnout správné nástroje, které umožní spolehlivou a bezproblémovou instalaci vaší fotovoltaické elektrárny. Nebo snad hledáte zařízení na ochranu před bleskem/přepětím pro fotovoltaické aplikace? Naše zařízení chrání vaše fotovoltaické elektrárny před všemi druhy okolních vlivů a z nich plynoucích přepětí. Naše dokonalé doplňky pro vaše fotovoltaické systémy pro užitkové účely - pro větší bezpečnost a účinnost!

Dokonalé řešení pro každý koncept

Ať už je koncepce vaší pozemní fotovoltaiky jakákoli, máme pro vás ideální řešení. Hledáte kompaktní, nákladově optimalizované řešení pro vytvoření nebo optimalizaci vaší fotovoltaické elektrárny s centrálním invertorem? Řešením jsou naše vysoce kvalitní DC kombinované skříně. Nebo možná chcete vybavit své fotovoltaické elektrárny s PV invertory AC kombinovanými skříněmi, které poskytují spolehlivou a robustní ochranu proti přepětí a zkratům. Náš sortiment zahrnuje i tento produkt. A je toho víc: Naše PV invertory lze opravdu snadno oddělit od systému, když potřebujete provést důkladnou údržbu. Invertory, půlčlánková technologie a řešení pro bifaciální moduly - náš sortiment splňuje všechny požadavky.

Referenční projekty

Naše dosavadní projekty ukazují, že naše velkoplošné fotovoltaické produkty jsou v reálném světě skutečně úspěšné. Například jsme se již mohli podílet na instalaci plovoucí fotovoltaické elektrárny v Nizozemsku. Naše řešení pro plovoucí fotovoltaické projekty byla testována a splňují všechny požadavky na elektronickou bezpečnost. To pomáhá zajistit, aby fotovoltaická farma odolala náročným okolním podmínkám a dosáhla požadované dlouhé životnosti. Vzhledem k tomu, že projekt je již nyní velmi úspěšný, plánuje se v budoucnu počet ostrovů zvýšit.

Naši spokojení zákazníci jsou nejlepším důkazem kvality našich řešení. Zde naleznete příklady úspěšně implementovaných projektů.

Záznamy webinářů

Rádi bychom názorně a srozumitelně vysvětlili, jak naše řešení fungují. Koneckonců byste neměli investovat do něčeho, čemu nevěříte nebo čemu nerozumíte. Z tohoto důvodu jsme nahráli několik webových seminářů, které zodpoví všechny vaše otázky. Zjistěte, jak mohou naše řešení pro velkoplošnou fotovoltaiku dlouhodobě zefektivnit vaše systémy. Nebo se podívejte na webinář "Monitorování výkonu pro fotovoltaiku", kde se dozvíte, jak náš monitorovací systém Transclinic umožňuje přesnou diagnostiku poruch. Naším cílem je maximalizovat transparentnost a důvěru v naše řešení pro fotovoltaické parky pro užitkové účely!

Konzultace a podpora

Můžeme vám pomoci dosáhnout fv parků s efektivnějším provozem elektrárny a nižšími náklady na výrobu elektřiny (LCOE). Máte další dotazy k našim produktům pro fotovoltaiku pro užitkové účely? Pokud ano, neváhejte nás kontaktovat! Rádi si s vámi promluvíme přímo, abychom zodpověděli vaše dotazy a našli řešení vašich problémů. Ať už pracujete s jakoukoli koncepcí, společnost Weidmüller má odpovědi na vaše otázky!

Pojďme si pohovořit o vašich nápadech!

Ing. Pavel Rozkydal

Specialista pro fotovoltaiku

* Povinná pole