Často kladené dotazy poskytují rychlou pomoc a informace k nejčastěji kladeným otázkám. Nenahrazují uživatelskou dokumentaci k určitému produktu.
Ve wallboxu je k dispozici pouze stykač stejnosměrného proudu 6 mA. V domácí instalaci musí být k dispozici další proudový chránič typu A 30 mA.
Ne, v domácí instalaci musí být instalován proudový chránič typu A 30 mA.
Vozidla, která pracují s nabíjecími zástrčkami typu 2, lze nabíjet na všech wallboxech AC SMART EV.
Ano, ale více uživatelů lze spravovat pouze s wallboxy z produktových řad AC SMART VALUE a ADVANCED.
Potřebný hardware se instaluje pouze v produktové řadě AC SMART ADVANCED. Po zveřejnění normy ISO 15118 poskytne společnost Weidmüller neprodleně aktualizaci softwaru.
Ano, wallboxy s trvale připojenými kabely jsou k dispozici v různých délkách kabelů.
Informace o aktuálním procesu nabíjení můžete zobrazit v AC SMART App nebo na webserveru.
Ano, naše AC SMART VALUE a AC SMART ADVANCED jsou způsobilé pro dotaci KfW 442.
Další informace naleznete na naší stránce Nabíjení přebytky z fotovoltaiky.
Lze použít všechny nabíjecí kabely s konektorem typu 2.
Nabíjení přebytky z fotovoltaiky lze realizovat pomocí našich střídačů AC SMART VALUE a ADVANCED prostřednictvím přímé komunikace se střídačem nebo instalací přídavného elektroměru.
Další otázky a podrobnější odpovědi na téma nabíjení přebytky z fotovoltaiky naleznete zde.
Dvě relé umožňují střídavé zapínání a vypínání fází a nabíjení z fotovoltaického zdroje.
Ano, maximální nabíjecí proud může být omezen. Maximální limit nabíjecího proudu nastaví elektroinstalatér při uvedení do provozu. Maximální nabíjecí proud lze do této maximální hranice upravit později během provozu na webserveru nebo v AC SMART App.
Integrované počítadlo má přesnost 4 %.
Nabíjení přes fotovoltaiku je možné s wallboxy z produktových řad AC SMART VALUE a AC SMART ADVANCED.
S managementem zátěže lze prostřednictvím řídicí jednotky AC SMART ADVANCED ovládat až 16 boxů; řízení zátěže až 50 nabíjecích míst lze realizovat pomocí našeho systému řízení zátěže SMARTcharge.
Statický management zátěže
Při statickém managementu zátěže lze definovat celkový proud až pro 16 síťových nabíjecích míst. Maximální celkový proud se určuje na základě dostupného připojeného výkonu domácí instalace nebo rozvodu po odečtení maximálního výkonu požadovaného všemi ostatními zařízeními ve stejném distribučním obvodu. Definovaný celkový proud se nastaví v control boxu a rovnoměrně se rozdělí do všech aktivních nabíjecích stanic v nabíjecí síti. Kdykoli je vozidlo v síti zaregistrováno nebo odhlášeno k nabíjení, rozdělení celkového proudu se odpovídajícím způsobem upraví.
Statický management zátěže je možný pomocí nabíjecích boxů AC SMART EV z produktových řad VALUE a ADVANCED.
Dynamický management zátěže
Při dynamickém řízení zátěže/dobíjení elektroměr nepřetržitě sleduje celkový proud, který vyžadují wallboxy a další elektrická zařízení v budově, a průběžně vypočítává celkový proud, který je k dispozici pro nabíjení. Měření výkonu integrované v každém wallboxu zaznamenává nabíjecí proud specifický pro vozidlo a hlásí jej control boxu, který podle toho rozděluje celkový dostupný proud. Celkový proud je rozdělen mezi všechna aktivní nabíjecí stanice: když ostatní elektrická zařízení potřebují méně energie, je k dispozici více proudu pro nabíjení. Pokud ostatní elektrická zařízení vyžadují více energie, nabíjecí proud se sníží.
Dynamický management zátěže je možný pomocí nabíjecích boxů AC SMART EV z produktové řady ADVANCED jako řídicího boxu a produktových řad VALUE nebo ADVANCED jako satelitního boxu.
Nabíjení přebytky z fotovoltaiky je využití přebytečné, vlastní výroby elektřiny z fotovoltaického systému (např. na střeše rodinného domu) k nabíjení elektromobilu. Nabíjení přebytky z fotovoltaiky lze realizovat prostřednictvím komunikace mezi střídačem a nabíjecím boxem nebo instalací elektroměru. Zde se dozvíte, jak realizovat nabíjení přebytky z fotovoltaiky pomocí nabíjecího boxu AC SMART společnosti Weidmüller.
Pro nabíjení přebytky z fotovoltaiky pomocí přídavného měřiče energie potřebujete měřič energie Modbus RTU. V našem portfoliu produktů najdete následující elektroměry, které můžete pro tuto aplikaci použít:
Výhodou je, že tato metoda nemá žádná rozhraní s jinými systémy, a proto vždy funguje.
Po instalaci AC SMART podle instalačního návodu (online katalog Weidmüller v sekci Ke stažení) můžete začít s připojením přídavného elektroměru a nastavením na webovém serveru AC SMART. Potřebné kroky najdete na této stránce.
Termín špičková zátěž označuje krátkodobou a výrazně zvýšenou poptávku po energii z elektrické sítě, která může nastat například při současném nabíjení několika elektromobilů.
Vzhledem k tomu, že zátěžové špičky mohou ohrozit stabilitu elektrické sítě, je základem pro výpočet sazby za elektřinu pro průmyslové podniky nejvyšší roční zátěžová špička. To se zpětně přičítá k celkové roční spotřebě elektřiny společnosti, což vede k výraznému zvýšení nákladů na elektřinu.
Těmto zátěžovým špičkám lze zabránit statickým nebo dynamickým managementem zátěže, a to buď definováním statické horní hranice pro uvolněný nabíjecí proud, nebo dynamickým výpočtem množství dostupné elektřiny s ohledem na připojení domu a všechny ostatní spotřebiče.
Nesymetrická zátěž je nerovnoměrné zatížení jedné fáze (L1, L2, L3) třífázové elektrické sítě. To může být způsobeno například jednofázovým nabíjením elektromobilů, zejména plug-in hybridů.
Možné následky nesymetrického zatížení jsou zničení jednotlivých zátěží nebo poškození generátoru. Z tohoto důvodu byly zavedeny limity nesymetrického zatížení. Například v Německu je to 20 A.
Abyste zabránili nerovnoměrnému zatížení, doporučujeme zapojovat jednotlivá nabíjecí místa nabíjecího parku střídavě (nabíjecí místo 1: L1, L2, L3; nabíjecí místo 2: L2, L3, L1 atd.). Nelze však vyloučit nesymetrické zatížení. Proto musí být instalován systém managementu zátěže, který zohledňuje nejen maximální množství dostupné elektřiny, ale také platný limit nesymetrického zatížení.
Nabíjecí box AC SMART společnosti Weidmüller lze připojit ke všem střídačům prostřednictvím protokolu Modbus TCP a umožnit tak nabíjení fotovoltaických přebytků pomocí střídače. Některé z nich jsou uvedeny v rozbalovací nabídce našeho webového serveru.
Podrobnější pokyny pro připojení měniče a potřebné kroky naleznete zde.
Pro každý wallbox lze zaregistrovat až 16 RFID tagů.
V každém wallboxu máte přístup k posledním 4000 procesům nabíjení.
Při instalaci wallboxu nastaví elektroinstalatér wallbox pomocí integrovaného webserveru. Obsluha může nastavení později individuálně změnit. Přístupové údaje k webserveru jsou uvedeny v návodu k obsluze.
Součástí každé dodávky wallboxu AC SMART je vrtací šablona.
Na YouTube a v našem katalogu produktů v oblasti ke stažení je k dispozici instalační video v němčině a angličtině pro danou položku.
Webserver lze použít k aktualizaci firmwaru v jakémkoli wallboxu. Funkce aktualizace je k dispozici na webserveru v části Config/General.
Po úspěšném propojení wallboxu s aplikací budete automaticky odesláni do nastavení sítě, abyste připojili wallbox k dostupné síti.
Pokud jste vybrali možnost „WLAN“, zobrazí se na další stránce seznam dostupných sítí WLAN.
Pokud jste vybrali možnost „LAN“, budete vyzváni k připojení wallboxu pomocí ethernetového kabelu.
V AC SMART App zvolte domovské zobrazení. Zobrazí se všechny wallboxy spojené s aplikací.
Poznámka: Pokud je s vaší aplikací propojeno více wallboxů, můžete mezi náhledy propojených wallboxů přepínat tažením doleva nebo doprava.
Proudový chránič se nachází v pojistkové skříňce vaší domácí instalace. Pro jistotu se raději zeptejte svého instalatéra, ke kterému proudovému chrániči byl wallbox připojen.
Ujistěte se, že jste aktivovali proudový chránič, který je připojen k wallboxu.
Při příštím zapnutí začne wallbox ihned blikat modře (během 1 až 2 sekund).
Pokud se režim spřažení nespustí ani po několika pokusech, můžete režim spřažení spustit ručně na webserveru wallboxu v části Network/General.
Ujistěte se, že je notebook připojený k wallboxu síťovým kabelem.
Pokud je wallbox již připojený k síti LAN/WLAN a je ve stejné síti jako notebook, není třeba provádět žádná další ruční nastavení. V tomto případě bude IP adresa wallboxu sdílena směrovačem.
V opačném případě nastavte IP adresu notebooku ručně na hodnotu mezi 192.168.0.2 a 192.168.0.254 (výjimka: 192.168.0.8).
Po dokončení nastavení na webserveru nezapomeňte změnit síťovou adresu.