Využijte svůj systém na maximum

BLADEcontrol® - větší transparentnost pro maximální návratnost

Využijte svůj systém na maximum

Monitorování stavů listu rotoru pro vyšší provozuschopnost a optimální efektivitu

BLADEcontrol® je průkopníkem v monitorování listů rotorů. Dobře známý systém monitorování stavu zvyšuje provozuschopnost turbín, zkracuje dobu odstávek a zajišťuje optimální efektivitu. Díky širokým znalostem a mnohaletým zkušenostem v odvětví větrné energie přinášíme do vaší elektrárny transparentnost, která zvýší efektivitu nákladů, příjmy a bezpečnost zařízení. Tímto způsobem zlepšujete efektivitu a dlouhodobě snižujete rizika.

Spočítejte si nyní, kdy se vám vyplatí dovybavení systémem BLADEcontrol® pro detekci námrazy:

Zvyšte výkon listů

Odborné monitorování stavu pro onshore a offshore

Optimalizujte dostupnost turbíny a plánujte servisní zásahy pomocí monitorování lopatek rotoru BLADEcontrol® a monitorování šroubů TwinCap® pro ložiska listů.

Premiere Part 3: Snadné zvládnutí práce s BLADEcontrol®

Premiere Part 3: Snadné zvládnutí práce s BLADEcontrol®

Přidejte se k našemu servisnímu technikovi v části 3 naší videotrilogie a zjistěte, jak BLADEcontrol® zjednodušuje jeho práci.

Část 2 BLADEcontrol® Video Řady: S technologií BLADEcontrol® si můžete udržet velký obraz na paměti

Část 2 BLADEcontrol® Video Řady: S technologií BLADEcontrol® si můžete udržet velký obraz na paměti

Ve druhém díle našeho videoseriálu vysvětluje správce větrného parku, jak mu monitorování stavu rotorových listů pomocí systému BLADEcontrol® usnadňuje práci. Může si tak odpočinout a soustředit se na širší souvislosti.

Část 1 BLADEcontrol® Video Řady: Více obnovitelné energie pro veřejnou síť

Část 1 BLADEcontrol® Video Řady: Více obnovitelné energie pro veřejnou síť

Získejte informace z prvního dílu naší nové video trilogie, jak monitorování stavu BLADEcontrol® a detekce ledu přispívá ke každodenní práci na přenosu energie.

BLADEcontrol® vám ze systému vytěží maximum

Provoz s maximální návratností

Vysoká účinnost s nižším rizikem: tohoto cíle lze snadno a bezpečně dosáhnout pomocí BLADEcontrol®. Bez ohledu na typ turbíny: modul BLADEcontrol® spolehlivě monitoruje stav listů rotorů a zajišťuje optimální provozuschopnost.

Učiňte provoz turbíny transparentním

Transparentní procesy snižují riziko nákladných oprav a zvyšují ekonomickou efektivitu celé větrné turbíny. Náš systém detekce ledu je toho nejlepším příkladem. Pomocí BLADEcontrol® můžete rychle zjistit chyby a poškození a vždy sledovat listy rotorů díky nepřetržitému monitorování stavu.

Lepší správa a vědění, co funguje

Pokud víte více o fungování svých systémů, můžete trvale zvýšit efektivitu. Pomocí BLADEcontrol® můžete určit, kde nejlépe začít s optimalizací. Seznamte se s potenciálem našich systémů monitorování stavu a zvyšte inteligenci vašeho zařízení.

Inteligentní plánování oprav

Plánování a provádění údržby a oprav je pro instalace na moři obzvláště časově náročné a nákladné. Pomocí BLADEcontrol® můžete předvídat blížící se škody a reagovat dříve, než k nim dojde. Tímto způsobem lze dosáhnout vyšší provozuschopnosti systému a minimalizovat potřebu oprav. Rádi vás podpoříme naším know-how v oblasti monitorování.

Pomocí BLADEcontrol® si spočítejte svůj přínos spolehlivé detekce ledu

Monitorování listů rotorů od průkopníka větrné energie

100

Osvědčená kvalita

Více než 4 800 prodaných výrobků a více než 17 500 strojových let monitorování ve větrných turbínách.

1

Globální

Působení ve více než 29 zemích světa - v turbínách na souši i na moři

1000 MW

Kompetentnost

Vlastní vývoj hardwaru a softwaru, nejvyšší úroveň zabezpečení dat a možnosti vybavení pro všechny typy instalací (1 MW a více).

1850

Certifikace

S certifikací od TÜV Rheinland podle normy ISO 9001:2015, detektor námrazy certifikovaný od roku 2008, systém sledování stavu certifikovaný od roku 2013 (DNV GL).

Vysoce citlivá technologie snímačů – přímo na listu rotoru

BLADEcontrol® nepřetržitě zaznamenává stav každého listu rotoru jednotlivě a dokáže zachytit i nepatrné změny. Riziko drahých oprav je nižší a zvyšuje se ekonomická efektivita celé větrné turbíny.

Přehled výhod pro vás s BLADEcontrol®

 • Zvýšená provozuschopnost turbín
 • Prodloužená životnost listů rotorů
 • Zkrácení doby nefunkčnosti - Plánovatelné opravy
 • Optimální účinnost turbín
 • Optimalizovaný provoz a prodloužená životnost
 • Měřitelné zvýšení příjmů

Monitorování stavu BLADEcontrol®

BLADEcontrol® vás podporuje při odhalování i nejmenšího poškození listu rotoru v raném stádiu - např. poškození špičky listu způsobené údery blesku, trhlinami s hranami, oddělením pláště nebo poškozením ložisek listu. Během osobního setkání můžeme také vypočítat návratnost vašich investic pro systém monitorování stavu BLADEcontrol®.

Další informace

LEITWIND - Karibská příchuť pro BLADEcontrol®

Přečtěte si náš příběh úspěchu o šesti turbínách LEITWIND typu LTW80 1,65 MW Typhoon na Guadeloupe, které byly vybaveny systémem pro monitorování listů rotorů BLADEcontrol®.

Díky jednoduchému postupu montáže lze BLADEcontrol® kdykoli nainstalovat na stávajících větrných turbínách nebo je volitelně dovybavit. Systém lze snadno a kdykoli přizpůsobit konkrétní instalaci díky intenzivní, úspěšné spolupráci se společností Weidmüller.

Mario Heißner, Rotorworks GmbH, certifikované partner pro instalaci BLADEcontrol

„Díky nepřetržitému monitorování pomocí systému monitorování stavu BLADEcontrol® a na základě mnohaletých zkušeností s přibližně 200 instalacemi v oblastech na moři využíváme celou řadu výhod, které nám poskytují naměřená data a datové analýzy, a podařilo se nám zvýšit provozuschopnost systému. Se společností se sídlem v Drážďanech spolupracujeme od roku 2006 a těšíme se na další úspěšnou spolupráci v budoucnu“

Adwen GmbH

„Jako provozovatel naše společnost wpd windmanager GmbH & Co. KG z Bremenu odpovídá za asi 2 000 větrných turbín po celém světě. Mezi naše nejdůležitější úkoly při správě větrných farem patří optimalizace provozu zařízení a zkrácení doby nefunkčnosti. Díky detektoru námrazy BLADEcontrol® můžeme zajistit bezpečný provoz větrných turbín – a to dokonce i za chladného počasí. Pro implementaci systému je společnost Weidmüller Monitoring Systems GmbH spolehlivým a kompetentním partnerem, který k našim požadavkům přistupuje individuálně a podporuje nás při optimalizaci našich větrných elektráren.“

wpd windmanager GmbH & Co. KG

„Systém detekce námrazy BLADEcontrol® významně zkracuje dobu strávenou prací a snižuje společnosti VENSYS Energy AG a našim zákazníkům jejich náklady. Nemusíme už absolvovat tolik telefonních hovorů a podnikat cesty na větrné farmy, které byly nezbytné při používání běžných snímačů námrazy na střeše kabin. Se zvýšením počtu instalací došlo také ke zlepšení bezpečnosti turbín v důsledku přímého měření tvorby námrazy na listech rotoru. Společnost Weidmüller Monitoring Systems GmbH prokázala zájem i o jiné oblasti, jako je výzkum a vývoj nových potenciálních způsobů využití systémů, a je pro nás spolehlivým partnerem. Na této spolupráci budeme samozřejmě stavět i v budoucnu.“

(FH) Andreas Morawietz, vývojové oddělení

Video - detekce ledu pomocí BLADEcontrol®

Video - detekce ledu pomocí BLADEcontrol®

 • Vysoce citlivá technologie snímačů pro detekci tvorby námrazy na listu rotoru
 • Spolehlivá ochrana před pádem ledu a automatické restartování ve stavu bez námrazy
 • Rozlišení měření tloušťky námrazy v řádech milimetrů
 • Ukládání údajů měření pro následné hodnocení námrazy
 • Monitoring námrazy založený na webových technologiích

Video - Monitorování podmínek BLADEcontrol® pro větrný průmysl

Video - Monitorování podmínek BLADEcontrol® pro větrný průmysl

 • Průběžné monitorování a analýzy údajů jako rozhodující faktor úspěchu
 • Koncepce Specifické instalace a optimální využití systémů
 • Krátký přehled inovativních systémů monitorování stavu Weidmüller

Dokonalé doplňky

Ke stažení

Články a výpisy odběratele

Downloads

Kontaktujte nás

* Povinná pole

* Povinná pole