Monitorování stavu šroubových spojů

Odhalte anomálie a odchylky šroubových připojení. Naše systémy monitorování stavu poskytují odpovídající informace včas a spolehlivě.

Monitorování stavu šroubových spojů

Šrouby jsou nejvíce namáhanou částí větrné turbíny

Během životního cyklu větrné turbíny jsou šrouby vystaveny dynamickým silám, které mohou způsobit praskliny, škody a zlomy. Pro bezpečný a spolehlivý provoz větrné turbíny musí být každý jednotlivý šroub neporušený. Systémy monitorování šroubů od společnosti Weidmüller poskytují nezbytné informace o stavu jednotlivých šroubů v připojení listu rotoru nebo věžového segmentu.

Zvyšte výkon listů

Odborné monitorování stavu pro onshore a offshore

Optimalizujte dostupnost turbíny a plánujte servisní zásahy pomocí monitorování lopatek rotoru BLADEcontrol® a monitorování šroubů TwinCap® pro ložiska listů.

Výhody našeho řešení monitorování šroubů pro vás

Monitorování šroubových spojů

Monitorování šroubových spojů

Díky řešení společnosti Weidmüller pro monitorování budete mít informace o stavu šroubových spojů na věžových segmentech, základech nebo ložiscích listu.

Spolehlivá detekce poškození

Spolehlivá detekce poškození

Jakmile šroubová matice praskne, rozpíná se. Senzor TwinCap® tuto změnu rozpozná a přeruší obvod. Vyhodnocovací jednotka má různá rozhraní pro předávání signálů. Poškození lze následně zkontrolovat a opravit, aby se zabránilo dalším následným škodám.

Prevence dalších škod

Prevence dalších škod

Systém monitorování lze začlenit do cyklu sledování závad větrné turbíny, a zajistit tak bezpečné vypnutí větrné turbíny v případě poškození.

Flexibilní integrace

Flexibilní integrace

Do série lze integrovat až 80 senzorů. Jsou upevněny na místě pomocí magnetů, takže je lze montovat a demontovat bez použití nářadí. Připojení k vyhodnocovací jednotce probíhá prostřednictvím běžných analogových vstupů.

Široká škála aplikací

Široká škála aplikací

Extrémně robustní zapouzdřené senzory jsou necitlivé na vlivy prostředí, jako jsou vibrace, kolísání teploty, vlhkost nebo slaný vzduch, a jsou proto vhodné i pro použití na moři.

Naše nabídka

Vyhodnocovací jednotka

Vyhodnocovací jednotka shromažďuje data snímače a zpracovává je pomocí integrované řídicí jednotky. Tvoří rozhraní do hlavní řídicí jednotky. Data lze poskytovat také prostřednictvím vzdáleného přístupu v systému SCADA.

Vyhodnocovací jednotka
Vaše výhody
  • Přizpůsobené skříně pro každý typ větrné turbíny
  • Jednoduchá integrace do větrné turbíny, např. jako dodatečné vybavení
  • Řešení na klíč sestávající ze snímačů, vyhodnocování signálů a vhodných rozhraní

Senzory TwinCap® Produktové novinky

V průběhu provozní doby může u šroubových matic docházet k prasklinám, poškozením a zlomům. Systém TwinCap® tyto známky opotřebení spolehlivě odhalí a může tak zabránit nákladným následným škodám.

Senzory TwinCap®
Vaše výhody
  • Stupeň krytí IP68 pro venkovní použití
  • Rychlé připevnění a odmontování pomocí magnetů
  • Nízké nároky na kabeláž díky sériovému zapojení
  • Integrovaná LED pro vizuální detekci poškozených matic

Dokonalý systém

Vhodná řešení a služby

Aplikační technika

Vypracujeme pro vás vhodný návrh, od projektování technického vybavení, přes schémata elektrických obvodů, až po finální návrh skříně.

Individuální montáž

Váš systém vyrobíme od prvního vzorku, přes prototyp až po sériový produkt.

Služby a údržba

V rámci poprodeje zajišťujeme servis a údržbu, poskytujeme náhradní díly a dohlížíme na systémy po celou dobu životnosti produktu.

Poradenství pro aplikace

Naši aplikační technici vás podpoří při navrhování součástí systémů a jejich začlenění do celého systému.

Další informace o našich službách

Systémy monitorování stavu pro větrnou energetiku

Systémy monitorování stavu pro větrnou energetiku

This is a YouTube video. By clicking on this video, you agree to Google/YouTube's Privacy Policy & Terms of Use . You also agree to our Privacy Policy.

Monitorování stavu hraje důležitou úlohu ve všech odvětvích. Zejména v odvětví větrné energie je průběžné monitorování a analýza dat klíčovým faktorem úspěchu. Konkrétní koncepce instalace a optimální využívání systémů ve větrných elektrárnách vyžadují spolehlivá a pokročilá řešení. Získejte stručný přehled o inovativních systémech monitorování stavu od společnosti Weidmüller pro odvětví výroby větrné energie. Prozkoumejte naše produkty a řešení pro odvětví výroby větrné energie.

Kontaktujte nás

* Povinná pole

* Povinná pole

Náš vývojový tým propojuje nově vyvinuté inovace se zavedeným portfoliem společnosti Weidmüller a vytváří integrované řešení, které plně odpovídá požadavkům našich zákazníků.

Hans Schlingmann, viceprezident obchodního úseku pro větrnou energetiku