Monitorování stavu ložisek rotorových listů pomocí TwinCap®

Odhalte anomálie a odchylky šroubových připojení. Naše systémy sledování stavu poskytují včasné a spolehlivé informace o stavu ložisek listů.

Monitorování stavu ložisek rotorových listů pomocí TwinCap®

Ložiska listů jsou jednou z nejvíce namáhaných částí větrné turbíny

Během životnosti větrné turbíny jsou ložiska listů vystavena dynamickým silám, které mohou vést k poškození, například k prasklinám. V závislosti na průběhu poškození mohou praskliny v ložisku lopatek vést ke ztrátě listů rotoru. Senzory TwinCap® od společnosti Weidmüller poskytují informace o stavu ložiska listů.

Zvyšte výkon listů

Odborné monitorování stavu pro onshore a offshore

Mit BLADEcontrol® Rotorblattüberwachung und TwinCap® Schraubenüberwachung für Blattlager die Anlagenverfügbarkeit optimieren und Serviceeinsätze planbar machen.

Výhody našeho systému sledování ložisek lopatek

Snížení nákladů na inspekce

Snížení nákladů na inspekce

Intervaly kontrol lze prodloužit použitím našeho monitorovacího systému ložisek lopatek se snímači TwinCap® certifikovaného TÜV. To snižuje náklady na vizuální kontroly na místě a zabraňuje ztrátám zisku.

Spolehlivá detekce poškození

Spolehlivá detekce poškození

Jakmile šroubová matice praskne, rozpíná se. Senzor TwinCap® tuto změnu rozpozná a přeruší obvod. Vyhodnocovací jednotka má různá rozhraní pro předávání signálů. Poškození lze následně zkontrolovat a opravit, aby se zabránilo dalším následným škodám.

Prevence dalších škod

Prevence dalších škod

Systém monitorování lze začlenit do cyklu sledování závad větrné turbíny, a zajistit tak bezpečné vypnutí větrné turbíny v případě poškození.

Flexibilní integrace

Flexibilní integrace

Do série lze integrovat až 80 senzorů. Jsou upevněny na místě pomocí magnetů, takže je lze montovat a demontovat bez použití nářadí. Připojení k vyhodnocovací jednotce probíhá prostřednictvím běžných analogových vstupů.

Široká škála aplikací

Široká škála aplikací

Extrémně robustní zapouzdřené senzory jsou necitlivé na vlivy prostředí, jako jsou vibrace, kolísání teploty, vlhkost nebo slaný vzduch, a jsou proto vhodné i pro použití na moři.

Naše nabídka

Vyhodnocovací jednotka

Vyhodnocovací jednotka shromažďuje data snímače a zpracovává je pomocí integrované řídicí jednotky. Tvoří rozhraní do hlavní řídicí jednotky. Data lze poskytovat také prostřednictvím vzdáleného přístupu v systému SCADA.

Vyhodnocovací jednotka
Vaše výhody
  • Přizpůsobené skříně pro každý typ větrné turbíny
  • Jednoduchá integrace do větrné turbíny, např. jako dodatečné vybavení
  • Řešení na klíč sestávající ze snímačů, vyhodnocování signálů a vhodných rozhraní

Senzory TwinCap® Produktové novinky

V průběhu provozní doby může u šroubových matic docházet k prasklinám, poškozením a zlomům. Systém TwinCap® tyto známky opotřebení spolehlivě odhalí a může tak zabránit nákladným následným škodám.

Senzory TwinCap®
Vaše výhody
  • Stupeň krytí IP68 pro venkovní použití
  • Rychlé připevnění a odmontování pomocí magnetů
  • Nízké nároky na kabeláž díky sériovému zapojení
  • Integrovaná LED pro vizuální detekci poškozených matic

Naše dolumentace o monitorování ložisek listů pomocí TwinCap® odpovídá na následující otázky:

  • Kdy a proč byste měli používat monitorování stavu ložisek listů?
  • Jaké jsou naše senzory TwinCap® a jaké jsou jejich výhody?
  • Kdy je pro vás monitorování ložisek listů užitečné?

Není nutná žádná registrace.

Dokonalý systém

Vhodná řešení a služby

Aplikační technika

Vypracujeme pro vás vhodný návrh, od projektování technického vybavení, přes schémata elektrických obvodů, až po finální návrh skříně.

Individuální montáž

Váš systém vyrobíme od prvního vzorku, přes prototyp až po sériový produkt.

Služby a údržba

V rámci poprodeje zajišťujeme servis a údržbu, poskytujeme náhradní díly a dohlížíme na systémy po celou dobu životnosti produktu.

Poradenství pro aplikace

Naši aplikační technici vás podpoří při navrhování součástí systémů a jejich začlenění do celého systému.

Další informace o našich službách

Systémy monitorování stavu pro větrnou energetiku

Systémy monitorování stavu pro větrnou energetiku

Jedná se o video na YouTube. Kliknutím na toto video souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání společnosti Google/YouTube. Souhlasíte také s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

Monitorování stavu hraje důležitou úlohu ve všech odvětvích. Zejména v odvětví větrné energie je průběžné monitorování a analýza dat klíčovým faktorem úspěchu. Konkrétní koncepce instalace a optimální využívání systémů ve větrných elektrárnách vyžadují spolehlivá a pokročilá řešení. Získejte stručný přehled o inovativních systémech monitorování stavu od společnosti Weidmüller pro odvětví výroby větrné energie. Prozkoumejte naše produkty a řešení pro odvětví výroby větrné energie.

Kontaktujte nás

* Povinná pole

* Povinná pole

Náš vývojový tým propojuje nově vyvinuté inovace se zavedeným portfoliem společnosti Weidmüller a vytváří integrované řešení, které plně odpovídá požadavkům našich zákazníků.

Hans Schlingmann, viceprezident obchodního úseku pro větrnou energetiku