Objevte naše řešení v oblasti automatizace vodíku

Udržitelnost nikdy nebyla tak důležitá jako dnes. Z tohoto důvodu se také zvyšuje význam vodíkových elektráren. Vodík z obnovitelných zdrojů energie je považován za klíčovou technologii pro klimatickou neutralitu v energetice. Vodík z obnovitelných zdrojů energie je považován za klíčovou technologii budoucí klimatické neutrality v energetickém průmyslu. Jako zásobárna energie může molekula synchronizovat nestálou výrobu z obnovitelných zdrojů s aktuální poptávkou. Kromě toho lze vodík dobře přepravovat na velké vzdálenosti, což rovněž umožňuje dovoz zelené energie. Naše portfolio výrobků a systémových řešení již pokrývá širokou škálu aplikací v rámci procesního řetězce výroby, skladování, dodávek a zpracování vodíku. Díky našim znalostem v oblasti použití pro vodíkové elektrárny lze realizovat industrializaci systémů energetické infrastruktury pro využití zelené elektřiny ve všech odvětvích.

Monitorování stavu „stacků“ - palivových článků pro elektrolýzu @ #HM2023

Monitorování stavu „stacků“ - palivových článků pro elektrolýzu @ #HM2023

Jedná se o video na YouTube. Kliknutím na toto video souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání společnosti Google/YouTube. Souhlasíte také s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

Na Hannoverském veletrhu 2023 představí Dirk Bauerkämper (vedoucí oddělení řízení trhu v oblasti nových energií) naše řešení pro monitorování stavu „stacků“ - sestavy palivových článků pro elektrolýzu.

Váš partner pro vodík

Váš partner pro vodík

Jedná se o video na YouTube. Kliknutím na toto video souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání společnosti Google/YouTube. Souhlasíte také s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

Jako partner společnosti Smart Industrial Connectivity podporuje společnost Weidmüller své zákazníky po celém světě svými výrobky, řešeními a službami pokrývajícími všechny aspekty oblasti energetiky, signálů a dat. V našem videu se dozvíte, jak vás můžeme podpořit v oblasti industrializace a digitalizace zeleného vodíku.

Výroba vodíku

Společnost Weidmüller nabízí řešení pro digitalizaci a monitoring vodíkových elektráren přizpůsobená individuálním potřebám. Díky naším výrobkům a širokým zkušenostem aktivně podporujeme zpracovatelský průmysl při vývoji a budování udržitelných řešení pro výrobu vodíku. Zvláštní důraz klademe na modularizaci, abychom zajistili rychlý a úspěšný náběh vodíkového průmyslu. Vodík hraje důležitou roli jako provozní médium v mnoha oblastech použití, ať už v ocelářském a chemickém průmyslu nebo v mobilitě.

Aby bylo možné vodíkové průmyslové zařízení optimálně integrovat do stávajících procesů, jsou zapotřebí řešení na míru, od propojení jednotlivých signálů systému přes vizualizaci energetického a monitorovacího systému až po analýzu dat prostřednictvím SCADA a cloudu. Společnost Weidmüller vám poskytne podporu při nalezení ideálního řešení pro „rozjezd“ vodíkového průmyslu, abychom společně zvládli přechod v oblasti energie.

Řešení pro elektrolyzéry

S rostoucím významem vodíku jako alternativního zdroje energie se dostávají do popředí zejména různé procesy elektrolýzy. Podporujeme vás v oblasti všech technologií elektrolýzy a nabízíme vám vhodná elektrotechnická řešení pro vodíkové elektrárny - od nízkoteplotní elektrolýzy (60 °C) až po vysokoteplotní elektrolýzu (1 000 °C). Díky individuálnímu vývoji produktů a vlastní akreditované zkušební laboratoři umožňují inženýři společnosti Weidmüller sledování stavu „stacků“ - palivových článků pro elektrolýzu. Naše systémy nabízejí možnost průběžného sledování kvality, jako nástroj řízení kvality před dodávkou, až po trvalé sledování v ostrém provozu prostřednictvím vzdáleného přístupu. Naše řešení nejenže odolávají vysokým teplotám, naše produktová řešení pro vodíkové systémy jsou vhodná i pro zvláště náročná a nebezpečná prostředí, jako jsou oblasti použití na moři a v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Monitorování stavu elektrolytických „stacků“

Bipolární desky jsou srdcem elektrolyzérů používaných k výrobě vodíku. V závislosti na výrobním procesu se mohou „stacky“ skládat ze stovek takových bipolárních desek, přičemž jedna vadná deska může negativně ovlivnit výkon celého „stacku“. Proto je rozumné kontrolovat napětí každé desky zvlášť.

K tomu jsme vyvinuli vhodné řešení, kdy mohou být naměřené hodnoty zaznamenávány a zpracovávány spolehlivě, bezpečně a hospodárně v oblastech s nebezpečím výbuchu.

Skladování vodíku a zásobování

Se správnými produkty lze realizovat ideální řešení pro skladování a dodávku vodíku ve vodíkových elektrárnách zařízeních. K tomu napomáhá naše široká nabídka řešení s certifikací SIL pro funkční bezpečnost, převodníky signálu Ex-i a modulární a kompaktní řídicí systémy. Naše výrobky například nabízejí nejlepší ochranu proti výbuchu, zejména u vodíku.

Hledáte řešení pro modularizaci a digitalizaci svých vodíkových elektráren? Pak nás kontaktujte a probereme vaše požadavky!

Řešení pro vodíkové čerpací stanice

Současný stav vodíkové technologie naznačuje, že vodíkové čerpací stanice v budoucnu významně přispějí k tomu, aby silniční doprava byla udržitelnější a ekologičtější. Svými inovativními řešeními zaměřenými na budoucnost přispíváme v oblasti vodíkových elektráren. Ať už se jedná o jakoukoli oblast, náš sortiment vám pomůže mimo jiné s dotykovými panely v plnicí jednotce. Společnost Weidmüller vás podporuje na každém kroku v celém hodnotovém řetězci, který se podílí na vývoji elektrických a elektrotechnických řešení pro vodíkové elektrárny podle potřeb zákazníka.

Zpracování vodíku

Vodík jako vstupní surovinu lze využít v rafineriích prostřednictvím čpavku a metanolu v zemědělství, těžbě a průmyslu za účelem snížení spotřeby uhlíku. Nejmodernější automatizační systémy společnosti Weidmüller pro vodíkové elektrárny jsou již po desetiletí klíčem k ekonomickému úspěchu.

U-Mation od společnosti Weidmüller představuje přístup k automatizaci výroby vodíku orientovaný na řešení. Portfolio zahrnuje celou řadu produktů od řadičů a I/O systémů vyměnitelných za provozu až po HMI a systémy SCADA.

Ať už máte na vodíkové provozy jakékoli požadavky, najdeme pro vás individuální elektronická i elektrotechnická řešení. Vaše bezpečnost je pro nás prioritou. Proto se při práci s vodíkem spolehněte na naše výrobky pro ochranu proti výbuchu.

Další řešení pro obnovitelné zdroje energie

Společnost Weidmüller využívá svých dlouholetých zkušeností k tomu, aby se přiblížila nově se formujícímu prostředí klimaticky neutrální energetiky a spojila své aktivity pod oblast „Nové energie“. Abyste se mohli co nejlépe rozhodnout v souvislosti s vašimi plány, měli byste být samozřejmě plně informováni. Například plánování komplexní dekarbonizace pomocí našeho rozsáhlého sortimentu výrobků Od monitorování napětí článků (CVM) u palivových článků až po fotovoltaická řešení lze realizovat řešení na míru Společnost Weidmüller vás doprovází od počátečního odběru vzorků až po sériovou výrobu konstrukčních řad, čímž umožňuje vývoj elektrických a elektrotechnických řešení pro vodíkové elektrárny podle přání zákazníka. Díky dlouholetým zkušenostem a velkému nasazení v oboru nabízíme produkty pro digitalizaci a modularizaci vodíkových elektráren, které splňují všechny požadavky.

Ke stažení

Jako průkopník v oblasti průmyslových spojovacích technologií spojuje společnost Weidmüller své dlouholeté odborné znalosti v oblasti větrné energie a fotovoltaiky s kompetencemi v oblasti procesního inženýrství. Díky tomu může společnost integrovat své rozsáhlé odborné znalosti z oblasti technologií v oblasti námořnictví, napájení pro X a stejnosměrné technologie s novým energetickým prostředím. Abychom vám poskytli dostatečné informace o našich výrobcích, poskytujeme vám naše dokumenty k tématům, jako je industrializace a digitalizace vodíkových elektráren. V přehledu portfolia máte shromážděny všechny údaje, které potřebujete k nalezení ideálních řešení pro svůj projekt.

Konzultace a podpora

Ať už jde o výrobu, skladování nebo zpracování vodíku - naše řešení zařízení vodíkových elektráren splňují všechny požadavky. Díky dlouholetým zkušenostem a rozsáhlému know-how přesvědčujeme vysoce kvalitními produkty. Nechte si poradit od našich odborníků v oblasti kontaktních technologií, elektroniky a automatizace a důvěřujte naší kompetenci průkopníků pro výzvy, které přináší budoucnost. Společně dovedeme váš projekt k úspěchu s těmi správnými produkty pro modularizaci, digitalizaci a industrializaci vodíkových elektráren.

Pavel Rozkydal

Head of Business Development - Product Specialist Electronics

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

K odeslání žádosti o kontakt použijte kontaktní formulář. Budeme vás kontaktovat k projednání vaší aplikace.

* Povinná pole