ADLS: Vítr v zádech pro transformaci energie

Lanthan Safe Sky a Weidmüller trvale modernizují větrné elektrárny

ADLS: Vítr v zádech pro transformaci energie

Systémy detekce osvětlení letadel: Vítr v zádech pro transformaci energie

Vybavování větrných elektráren takzvanými „Systémy detekce osvětlení letadel“ probíhá rychlým tempem. Podle právních předpisů by měly být větrné elektrárny na pevnině vybaveny touto technologií do 1. ledna 2024 a elektrárny na moři v následujícím roce. V čele stojí dva průkopníci v oboru, kteří úzce spolupracují na zajištění rychlých změn:

Díky systémům detekce osvětlení letadel se signální světla na větrných elektrárnách aktivují pouze tehdy, když se k větrné farmě přiblíží letadlo nebo vrtulník. Signál odpovídače letadla a přijímače větrné elektrárny spolu komunikují každou sekundu. Tato technologie snižuje noční blikání instalací až o 98 procent. Tím se minimalizuje noční světelné znečištění a představuje důležitý krok na cestě k energetické transformaci.

Systémy detekce osvětlení letadel: Vítr v zádech pro transformaci energie

Systémy detekce osvětlení letadel: Vítr v zádech pro transformaci energie

Vybavování větrných elektráren takzvanými "Aircraft Detection Lighting Systems" (ADLS) postupuje rychlým tempem. Společnosti Weidmüller a Lanthan Safe Sky udržitelně dovybavují zařízení větrných elektráren.

Ucelené koncepty ADLS připravené k použití

Společný podnik Lanthan Safe Sky je jedním z prvních schválených výrobců, kteří vyvíjejí a prodávají ADLS. Jako dodavatel řešení pro všechny aspekty průmyslové konektivity vyrábí společnost Weidmüller individuální aplikace, které jsou dokonale přizpůsobeny detekci provozu poskytovatele technologie ADLS. Projekt zahrnuje výrobu skříní z nerezové oceli, které jsou vybaveny a zapojeny komponenty Lanthan Safe Sky a elektrickými komponenty Weidmüller - řešení na klíč.

„Považujeme za důležité uvést na trh systém, který splňuje požadavky na zajištění komplexní deaktivace červených výstražných světel na větrných elektrárnách,“ říká Hans Schlingmann, viceprezident obchodní jednotky Wind. Řešení připravené k použití se vyrábí v Detmoldu a zákazníci společnosti Lanthan Safe Sky je mohou instalovat přímo do větrných elektráren.

Řešení pro větrný průmysl od společnosti Weidmüller na míru zákazníkům

„Již léta jsme flexibilním partnerem pro výrobu a vývoj řešení specifických pro zákazníka v oblasti větrné energetiky,“ zdůrazňuje Schlingmann. „Díky dlouholetým zkušenostem v oboru a příslušným certifikátům je společnost Weidmüller schopna v úzké spolupráci se svými zákazníky realizovat takovéto projekty, které budou mít budoucnost,“ uvádí vedoucí obchodní jednotky.

Současný projekt je jen jedním z příkladů; jsou možná i další řešení od jednoduchého připojení až po sběr a analýzu dat. „Společnost Weidmüller disponuje potřebnými odbornými znalostmi ze své produktové řady,“ dodává Schlingmann.

S inovacemi pro větší akceptaci obnovitelných energií

Výstavba nových elektráren se často setkává s odporem obyvatelstva – a větrné elektrárny nejsou výjimkou. Ty jsou často vnímány jako rušivý faktor a zdroj nebezpečí: Mezi argumenty, které obyvatelé uvádějí, patří změna krajiny, ohrožení volně žijících ptáků, vrhání stínu a hluk.

Větrné elektrárny však významně přispívají k přechodu na novou energetiku. Inovativní technologie společnosti Lanthan Safe Sky má zvýšit popularitu větrných elektráren, a učinit tak výrobu elektřiny v Německu ještě udržitelnější. „V boji proti klimatické krizi nepotřebujeme jen zařízení, která budou vyrábět více čisté energie za nižší ceny, ale také inovace, které zlepší přijetí větrné energie,“ říká vedoucí obchodního oddělení.

Klíčové vlastnosti produktu

Kontaktujte nás