Zefektivněte své fotovoltaické systémy

Monitorování fotovoltaických elektráren je stále důležitější. Koneckonců, fotovoltaika je dnes největší oblastí použití, pokud jde o nahrazení tradičních elektráren. Fotovoltaické elektrárny je však třeba monitorovat a udržovat, aby se snížily náklady na výrobu elektřiny (vyrovnané náklady na elektřinu/LCOE) těchto elektráren. Naše řešení pro monitorování fotovoltaických elektráren umožňují přesné monitorování fotovoltaických elektráren – s nízkou mírou manuální práce při monitorování, servisu a údržbě. Tím je zajištěno, že vaše investice nezůstanou bez dozoru.

Díky našim řešením pro monitorování FVE můžete včas odhalit anomálie, což vám umožní zlepšit LCOE a ROI (návratnost investic) vaší elektrárny. Využívejte své dostupné zdroje co nejefektivněji a důvěřujte našim spolehlivým řešením pro monitorování fotovoltaických elektráren!

Highlight

Systémy monitorování fotovoltaických řetězců

Modulární systém pro monitorování fotovoltaických řetězců až pro 32 řetězců

V případě fotovoltaických elektráren v užitkovém měřítku vyžadují elektrické parametry fotovoltaických řetězců neustálé monitorování. To je jediný způsob, jak majitelé a provozovatelé mohou dlouhodobě udržet výkonnost a výnosy svých systémů.

Náš nový systém monitorování fotovoltaických řetězců je integrován do stejnosměrných slučovacích skříní elektráren s centrálními střídači. Je navržen tak, aby monitoroval proud a napětí jednotlivých řetězců a také stav SPD a jističů sdružovací skříni.

Díky své modulární konstrukci může PV monitorovací systém monitorovat až 32 řetězců a měřit až 50 A na string. Je napájen proudem produkovaným elektrárnou, může komunikovat bezdrátově a má nízké tepelné emise.

  • Vysoce konkurenční modulární monitorování
  • Simultánní monitoring už 32 řetězců
  • Bezdrátová komunikace prostřednictvím protokolu LoRaWAN® jako řešení plug&play
  • Monitorování od 25 do 50 A na řetězec pro moduly s 8 a 12 řetězci

Stringové monitorování s Transclinic xi+

Neustálé monitorování fotovoltaické elektrárny

Řada Transclinic xi+ nepřetržitě monitoruje výkon jednotlivých řetězců nebo skupin řetězců a také napětí vašeho fotovoltaického systému, což umožňuje podrobné sledování. Negativní vlivy, které snižují výkon, lze okamžitě odhalit, aby bylo možné provést rychlé opravy nebo úpravy systému.

Není nutné systém předimenzovávat jen proto, abyste zajistili očekávaný výkon. Dobré monitorování fotovoltaické elektrárny zaručuje efektivní a optimalizovaný výkon bez předimenzování elektrárny. Za posledních dvanáct let se po celém světě prodalo více než 115 000 systémů, což zaručuje kvalitu, dlouhou životnost a optimální výkonnost řady výrobků Transclinic xi+ v různých prostředích.

  • Standardní monitorovací systém pro fotovoltaické elektrárny může monitorovat jednotlivé PV stringy s až 16 vstupy a max. Isc 25 A na vstup.
  • Řešení pro monitorování dvou řetězců umožňuje monitorovat dva (nebo dokonce tři) stringy prostřednictvím jednoho kanálu.
  • Transclinic 16i+ 1k5 H umožňuje měření 25 A na vstup i při teplotě 70 °C s přesností ±1 % (napětí/proud).
  • RS485 SPD na palubě –- specifická přepěťová ochrana pro rozhraní RS485 je již integrována.

Monitorování stavu

Monitorování stavu

Jedná se o video na YouTube. Kliknutím na toto video souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání společnosti Google/YouTube. Souhlasíte také s našimi Zásadami ochrany osobních údajů.

Aby se zabránilo nadměrně vysokým teplotám a umožnilo se včasné odhalení a odstranění příznaků opotřebení a poruch, je sledování stavu všech důležitých procesních parametrů důležitou součástí každého kvalitního řešení monitorování stavu. Svou fotovoltaickou elektrárnu můžete co nejlépe řídit a dosáhnout optimální účinnosti pouze tehdy, pokud máte dobrý přehled o své elektrárně a procesech v ní. Podívejte se na naše referenční projekty a zjistěte více o monitorování stavu jako faktoru úspěchu a o tom, jak jej realizujeme.

Klíčové vlastnosti produktu

S našimi řešeními pro monitorování fotovoltaických elektráren zvýšíte výnosy z výroby elektřiny ve svých fotovoltaických elektrárnách, optimalizujete náklady na výrobu elektřiny (LCOE) a poměr výkonnosti (PR) a návratnost investic (ROI) vašeho systému. Naše produkty navíc umožňují průběžné monitorování jednotlivých fotovoltaických panelů nebo skupin PV stringů. Tím se minimalizují prostoje a ztráty energie. Díky našim řešením pro monitorování fotovoltaických systémů můžete ušetřit náklady a realizovat rozsáhlé rozšíření svých systémů.

SCADA

Kromě sběru dat v samotné elektrárně zahrnuje dobrý systém pro monitorování FVE také vizualizaci dat, jejich analýzu, další zpracování a řízení elektrárny. Abychom vám mohli nabídnout kompletní řešení, zajistili jsme kompatibilitu našich produktů s produkty předních dodavatelů monitorovacích systémů a systémů SCADA a záznamníků dat. Mezi ně patří například Meteocontrol, Solare Datensysteme GmbH, GreenPowerMonitor, PV Hardware a Axis. Díky tomu jsou naše řešení pro monitorování fotovoltaiky skutečně všestranná. Mějte neustále přehled o tom, jak si vaše elektrárny vedou – s našimi řešeními pro fotovoltaické elektrárny!

Dokonalé doplňky

Aby naše řešení skutečně tvořila kompletní balíček, který potřebujete, nabízíme také dokonalé doplňky k našim produktům pro monitorování fotovoltaických elektráren. Můžete se přesně rozhodnout, které doplňky vaše fotovoltaická elektrárna potřebuje. Například pro plovoucí fotovoltaické systémy nabízíme DC sdružovací skříně, které dokáží vhodně chránit a monitorovat vaše DC PV panely i v extrémních podmínkách. Nebo byste mohli chtít propojit své fotovoltaické elektrárny s našimi komunikačními boxy PV a zajistit tak průmyslovou komunikaci svých elektráren. Ať už potřebujete cokoli, v naší nabídce najdete ideální doplněk k fotovoltaickým elektrárnám!

Ke stažení

Rádi bychom vám poskytli co nejvíce informací o našich výrobcích, abychom zajistili bezpečnou instalaci a manipulaci s našimi fotovoltaickými monitorovacími systémy. Průvodce našimi systémy si proto můžete stáhnout zde. Zjistěte informace o revizních procesech, instalacích a údržbě. Vaše bezpečnost a bezpečnost vašich fotovoltaických elektráren je pro nás vždy na prvním místě! Pokud máte další otázky, na které naše dokumenty neodpovídají, neváhejte se na nás obrátit.

Konzultace a podpora

Efektivní řešení pro monitorování fotovoltaických elektráren jsou naší specialitou. Naše produkty vám umožní mít vaše fotovoltaické elektrárny neustále pod dohledem a co nejrychleji odhalit výpadky a závady. Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vaší fotovoltaické farmy s cílem optimalizovat náklady na výrobu elektřiny (LCOE) a poměr výkonu (PR) a návratnost investic (ROI) vašich elektráren. Pokud máte jakékoli dotazy, náš tým podpory vám rád pomůže. Těšíme se, že vám s našimi řešeními pro monitorování fotovoltaických elektráren pomůžeme proměnit vaše nápady ve skutečnost!

Pojďme si pohovořit o vašich nápadech

* Povinná pole